Novinky

PF 2018

PF 2017

Krásné a pohodové prožití Vánočních svátků a úspěšný Nový rok 2017 Vám přeje Tým PNF ZOD

Wonderland

 

28. července 2014                                                                                                                                                       TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Festival Wonderland představí britskou legendu DJ Fooda

 

V Brništi na Českolipsku proběhne o víkendu 15. – 17. srpna třetí ročník festivalu Wonderland 2014. Vstupné na akci je dobrovolné. Jako hlavní hvězda vystoupí DJ Food, zástupce britského labelu Ninja Tune.

 

V areálu lesního zátiší u obce Brniště na Českolipsku proběhne v polovině srpna již třetí ročník multižánrového hudebního festivalu Wonderland, který si i letos udrží koncept založený na dobrovolném vstupném, nabídne tři hudební scény a bohatý doprovodný program. Návštěvníkům nebudou kazit zážitek žádné ploty nebo lustrování obsahu tašek a kabelek nesympatickou ochrankou. Přitom je jen na jejich uvážení a možnostech, nakolik se rozhodnou pořadatelům přispět. Program festivalu je letos opět nabitý zajímavými jmény, z nichž tím největším lákadlem bude audio-vizuální show DJ Fooda, jednoho z nejsilnějších zástupců britského labelu Ninja Tune.

 

Festival odstartuje v pátek 15. srpna a potrvá celý víkend. „Letos se nám podařilo přesvědčit k vystoupení významnou osobnost londýnské hudební scény a věříme, že přiláká hodně fanoušků. Vystoupí zde ale i zajímavá česká jména včetně lokálních hudebních projektů,“ říká organizátor festivalu Wonderland 2014 Jan Bičák.

 

Lokálními zástupci v programu jsou například triphopoví Monoskop z České Lípy, projekt Loopstation z Liberce, či mladá reggae krev z blízkého Cvikova. Festival Wonderland 2014 dále představí pražský jednočlenný projekt Sonority, funky-disco band United Heads či královéhradecké uskupení Real Transported Man. V programu dále najdete zástupce alternativní scény Meccaverius Society, či frýdecko-místecký Bandjeez Davida Stypky. DJ šapitó nabídne hudební výběr od funku po taneční elektroniku a letošní novinkou je FUSION scéna, kde si můžete vychutnat převážně deephouse a klubové techno na zvukové technologii Cerwin Vega. O vizuální podobu Wonderlandu se znovu postará skupina umělců Kino CirKus, A4P a MXvisualstation. Díky nim dostane lesní amfiteátr opět zcela nový rozměr.

 

Letošní festival osvěží, stejně jako loni, pivo Wlnozubec, které speciálně pro Wonderland 2014 uvařil pivovar U Bulovky. „Všichni, které koncept předešlých ročníků potěšil, se nemusí obávat ani letos zásadnějších změn. Pivo bude opět jako křen a vstupné zůstává nadále dobrovolné. Doufáme, že lidé naši snahu ocení, respektive přispějí na organizaci festivalu a budeme moci za rok společně v započaté tradici pokračovat,“ dodává Jan Bičák. Parkovné je jednotné a to 150 korun včetně místa pro postavení vlastní stanové základny. Všem hladovým nabídne masité i vegetariánské dobroty občerstvení Waipawa.

 

Z doprovodného programu stojí za zmínku nově zřízená cyklodílna, u které bude k dispozici jedinečná cyklodráha, na níž si budou moci vyzkoušet své jízdní schopnosti ti nejmenší návštěvníci festivalu. Děti se mohou vyřádit i na skákacím hradu a pro ty opravdu zvídavé, co se rády učí novým věcem, bude připravena tradiční COOL-DJ-SCHOOL pod vedením lektorů z Inside Kru DJs. Nejenom jejich tatínci se mezitím mohou přiučit řemeslu v řezbářském workshopu, nebo si osvojit techniku sítotisku. Za neziskový sektor uveďme například sdružení Devět životů, které se stará o opuštěné kočky. Řidičům jistě přijde vhod využít možnost alkotesteru na stánku Sananim. Více o programu a další užitečné informace najdete na stránkách festivalu www.w-land.cz .

 

 

Kontakt:

Jan Bičák

e-mail: bica@seznam.cz

telefon: 725543660

 

Výzva

Výzva k podání nabídky: Zpracování projektové dokumentace (pro územní řízení a stavební povolení) na bezpečné cyklo-propojení v úseku Jablonné v Podještědí – Pertoltice pod Ralskem.

Podralský nadační fond ZOD vyhlašuje zadávací řízení v rámci účelové dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje č. OLP/3740/2013

 

Název projektu:

 

 

„Bezpečné cyklo-propojení SRN – Jablonné v Podještědí - Zelená cyklomagistrála Ploučnice, úsek Jablonné v Podještědí – Pertoltice pod Ralskem“

 Více: celá výzva k předložení nabídek ZDE.

Zemědělství žije!

Srdečně si dovolujeme pozvat všechny školy a školky na Den otevřených dveří ZOD Brniště a.s. dne 6. 9. 2013

a širokou veřejnost dne 7. 9. 2013, kdy se v rámci Krajských dožínkových slavností  uskuteční i pokračování Dne otevřených dveří ZOD Brniště a.s.

Prohlídky VKK Velký Grunov se v sobotu 7. 9. 2013  uskuteční v 10h, 14h, a 16h.

 

Jste srdečně vítáni!

Všechny školy, prosím objednejte se!

 

ZDE PODROBNĚJI:

 

Na pátek 6. září připravujeme prohlídku stájí kravína, zemědělských strojů a bohatý naučný program o zemědělství pro děti z mateřských školek a prvních stupňů základních škol, na sobotu 7. května pak program pro děti v doprovodu rodičů na akci Krajské dožínky v Brništi. Akce se uskuteční v pátek od 9.00 do 14.00, v sobotu od 9.00 do 16.00. pod záštitou Zemědělského svazu ČR.

 

V rámci tohoto dne otevřených dveří v zemědělském podniku budou komentované prohlídky kravína, ale také možnost nakrmit si telátko či si prohlédnout zemědělské stroje.

Součástí programu bude i celá řada aktivit vyzkoušených v rámci osvětového projektu s názvem Zemědělství žije!, který přichystal Zemědělský svaz ČR. Děti si budou moci projít naučnou stezku s názvem „Poznáváme zemědělství“, v níž za vyplnění soutěžní kartičky získají drobné dárky. Připravujeme také další soutěže v podobě poznávání živých i sušených zemědělských plodin, semen a krmiv, či fotografií druhů hospodářských zvířat, plodin, strojů či traktorů.

Nebude chybět ani plakát cesty zemědělských produktů z pole až na náš stůl, jehož cílem je seznámit děti s konkrétními odvětvími zemědělství. Popsat jim a vysvětlit zemědělské práce, které předcházejí zpracování komodit v konečnou podobu, s níž se spotřebitel setkává, poukázat na neodmyslitelnou spojitost a důležitost zemědělské prvovýroby s průmyslem a potravinářstvím.

 

Cílem celé akce je zvýšení atraktivity zemědělského sektoru a ukázat veřejnosti a zejména pak dětem, jaký význam má zemědělský sektor pro společnost, proč je zemědělství tolik důležité, je třeba zdůraznit jeho neodmyslitelnou úlohu ve společnosti a krajině. Také je nutné zmínit, že zemědělství je do budoucna perspektivním oborem z hlediska volby budoucího povolání.

 

Přejeme Vás hezký den a těšíme na Vaši účast na akci „Zemědělství žije!“

 

Ing. Petr Kubíček                                          

 Předseda správní rady PNF ZOD

 

 

 

 

Kontakt:

 

Školní skupiny je možné objednávat na telefonním čísle 733 57 10 57 nebo prostřednictvím emailu: jana@podralsko.cz

 

Prosím objednejte se a uvádějte:

 

-počet dětí, počet pedagogů

- Vámi upřednostněnou hodinu, kdy chcete prohlídku absolvovat

-prohlídky budou začínat v: 9.00, 10:30, 12:00, třída cca 30 žáků bude rozdělena na 3 skupiny, program bude trvat 1,5h prosíme ke každé skupině 1 pedagogický dozor, pro skupinu třiceti dětí tedy 3 pedagogy.