Akce

Akce Ekocentra Brniště jsou určeny široké veřejnosti. Konají se pravidelně každý rok ve stejnou dobu při kulturně významných událostech.

K našim hlavním akcím patří:

Ukliďme příkopy

Podralský nadační fond, Mikroregion Podralsko a další obce pořádají společný jarní úklid příkopů v blízkosti silnic. Přejeme si čistou krajinu v okolí našich domovů a podporujeme vzájemnou pomoc a spolupráci v regionu. Není vám lhostejné prostředí, ve kterém žijete? Zapojte se i vy!

Otevírání Stezky hastrmanů

Podralský nadační fond ZOD a obec Brniště tradičně pořádá jarní Otevírání Stezky hastrmanů. Stezka hastrmanů je 6 km dlouhá tematická poznávací trasa v blízkosti Panenského potoka pro pěší a cyklisty. Po zimním období je třeba stezku náležitě probudit. Procházka z návsi k Brnišťskému rybníku je doplněná o zajímavé úkoly a nechybí ani tvořivé dílny či diskotéka s Hastrmanem.

Brnišťský půlmaraton

Podralský nadační fond ve spolupráci s atletickým oddílem Sportovního klubu ZŠ Jablonné v Podještědí o.s. pořádají již tradičně u přílžitosti Dne Země "Brnišťský půlmaraton". Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky běhání na tělo i duši a vezměte také své děti.

Dožínky

Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště a ZOD Brniště a.s. společně pořádají tradiční slavnost dožínek v Brništi, v lesním areálu Zátiší. Vždy je připraven bohatý program vhodný pro celou rodinu. Oslavte s našimi zemědělci úrodu a sklizeň, prožijte s námi den s nádechem starobylých tradic v krásném prostředí lesního areálu.

Svatomartinský jarmark

Podralský nadační fond ZOD, ZOD Brniště a.s. a Prominent CZ s.r.o tradičně pořádají Svatomartinský jarmark v prostorech Ekocentra Brniště. Nalézt zde můžete stánky s regionálními výrobky, stánky z ukázkami tradičních řemesel, ochutnávky vín, ochutnávky a prodej grilovaných krůtích specialit. Po celý den probíhá zajímavý program, ve kterém můžete vidět např. šermířské vystoupení, loutkové pohádky pro děti a na závěr nechybí ani příjezd Svatého Martina na bílém koni. Pro děti jsou tradičně připraveny tvůrčí dílny, hry a soutěže.