Akce

Akce Ekocentra Brniště jsou určeny pro rodiče s dětmi a širokou veřejnost. Konají se pravidelně každý rok ve stejnou dobu při kulturně významných událostech. K našim hlavním akcím patří:

Ukliďme příkopy

Podralský nadační fond, Mikroregion Podralsko a další obce pořádají společný jarní úklid příkopů v blízkosti silnic. Přejeme si čistou krajinu v okolí našich domovů a podporujeme vzájemnou pomoc a spolupráci v regionu. Není vám lhostejné prostředí, ve kterém žijete? Zapojte se i vy!

Více informací naleznete ZDE

 

Otevírání Stezky Hastrmanů

Podralský nadační fond ZOD a obec Brniště tradičně pořádá jarní Otevírání Stezky Hastrmanů. Stezka Hastrmanů je 6 km dlouhá tematická poznávací trasa v blízkosti Panenského potoka pro pěší a cyklisty s vůní vody, mokřadů, mlýnů, hastrmanů a víl. Po zimním období je třeba stezku náležitě probudit. Procházka z návsi k Brnišťskému rybníku je doplněná o zajímavé úkoly a nechybí ani tvořivé dílny či doskotéka s Hastrmanem.

Více informací naleznete ZDE

 

Brnišťský půlmaraton

Podralský nadační fond ve spolupráci s atletickým oddílem Sportovního klubu ZŠ Jablonné v Podještědí o.s. pořádají již tradičně u přílžitosti Dne Země "Brnišťský půlmaraton". Běhání zažívá v posledních letech opět vzestup, je to totiž jedna z nejjednodušších a nejlevnějších pohybových aktivit. Stačí chuť, dobré boty a trochu času, běhat se dá kdekoliv, i když nejlépe se běhá samozřejmě v přírodě. Přijďte si s námi zaběhat a prožijte aktivní den na čerstvém vzduchu a v dobré společnosti. Naší ambicí je nadchnout pro  běhání v přírodě nejen dospělé, ale i děti a nabídnout jim tak alternativu k sedavému životnímu stylu u počítačů. Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky běhání na tělo i duši a vezměte také své děti.

Více informací naleznete ZDE
Vlastní stránky půlmaratonu: 
http://brnistsky-pulmaraton.webnode.cz/

 

Festival Jurt

Podralský nadační fond ZOD, Ekocentrum Brniště, Krásná jurta o.s.,  Naturschutzzentrum „Oberlausitzer Bergland“ e.V., Liberecký kraj a obec Brniště srdečně zvou rodiny s dětmi, přírodní duše, příznivce přírodního stavitelství i způsobu života a širokou veřejnost na tradiční prázdninový "Festival Jurt". Symbolem festivalu jsou jurty, jako mobilní, ekologické a rychle přemístitelné stavby šetrné k přírodě. V jurtách najdete různé výstavy, fotografie, workshopy, muziku, poradenství v různých oblastech, ochutnávky, rukodělné výrobky a další překvapení. Vřele doporučujeme seznámení s jejími obyvateli. 

Více informací naleznete ZDE
Vlastní stránky občanského sdružení Krásná Jurta: 
http://www.krasnajurta.cz/

 

Dožínky

Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště a ZOD Brniště a.s. srdečně zvou na tradiční slavnost Dožínek v Brništi, v lesním areálu Zátiší. Vždy je připraven bohatý program vhodný pro celou rodinu. Oslavte s našimi zemědělci úrodu a sklizeň, prožijte s námi den s nádechem starobylých tradic v krásném prostředí lesního areálu. Po období práce a žní je čas na oslavu, tanec, hudbu a zpěv. Užijte si s námi tuto obnovenou lidovou tradici, která je s venkovem spjata odnepaměti, a uctěte i naše zemědělce.V bohatém programu se můžete těšit na tradiční díkůvzdání v kostele sv. Mikuláše, Velký dožínkový průvod od Obecního úřadu v Brništi, předání dožínkových věnců v lesním areálu. Tradičně po celou dobu dožínek probíhají taneční a pěvecká vystoupení.

Více informací naleznete ZDE

 

Svatomartinský jarmark

Podralský nadační fond ZOD, ZOD Brniště a.s. a obec Brniště již tradičně pořádají Svatomartinský jarmark v prostorech Ekocentra Brniště. Nalézt zde můžete stánky s regionálními výrobky, stánky z ukázkami tradičních řemesel, ochutnávky vín, ochutnávky a prodej grilovaných krůtích specialit či stánky s občerstvením. Po celý den probíhá zajímavý program, ve kterém můžete vidět např. šermířské vystoupení, loutkové pohádky pro děti a na závěr nechybí ani příjezd Svatého Martina na bílém koni. Pro děti jsou tradičně připraveny tvůrčí dílny, hry a soutěže.

Více informací naleznete ZDE