Akce

Akce Ekocentra Brniště jsou určeny široké veřejnosti. Konají se pravidelně každý rok ve stejnou dobu při kulturně významných událostech.

K našim hlavním akcím patří:

Ukliďme příkopy

Podralský nadační fond, Mikroregion Podralsko a další obce pořádají společný jarní úklid příkopů v blízkosti silnic. Přejeme si čistou krajinu v okolí našich domovů a podporujeme vzájemnou pomoc a spolupráci v regionu. Není vám lhostejné prostředí, ve kterém žijete? Zapojte se i vy!

Otevírání Stezky hastrmanů

Podralský nadační fond ZOD a obec Brniště tradičně pořádá jarní Otevírání Stezky hastrmanů. Stezka hastrmanů je 6 km dlouhá tematická poznávací trasa v blízkosti Panenského potoka pro pěší a cyklisty. Po zimním období je třeba stezku náležitě probudit. Procházka z návsi k Brnišťskému rybníku je doplněná o zajímavé úkoly a nechybí ani tvořivé dílny či diskotéka s Hastrmanem.

Brnišťský půlmaraton

Podralský nadační fond ve spolupráci s atletickým oddílem Sportovního klubu ZŠ Jablonné v Podještědí o.s. pořádají již tradičně u přílžitosti Dne Země "Brnišťský půlmaraton". Přijďte si vyzkoušet blahodárné účinky běhání na tělo i duši a vezměte také své děti.

Dožínky

Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště a ZOD Brniště a.s. společně pořádají tradiční slavnost dožínek v Brništi, v lesním areálu Zátiší. Vždy je připraven bohatý program vhodný pro celou rodinu. Oslavte s našimi zemědělci úrodu a sklizeň, prožijte s námi den s nádechem starobylých tradic v krásném prostředí lesního areálu.

Den otevřených dveří ZOD Brniště a.s.

Zřizovatel Podralského nadačního fondu ZOD ZOD Brniště a.s. otevře 6.10. 2018 od 9:00 své provozy veřejnosti, bude možné shlédnout provoz Rostlinné výroby, projít se po nové Posklizňové lince či zavítat na Mléčnou farmu Velký Grunov.

Svatomartinský jarmark

Podralský nadační fond ZOD, ZOD Brniště a.s. a Prominent CZ s.r.o tradičně pořádají Svatomartinský jarmark v prostorech Ekocentra Brniště. Nalézt zde můžete stánky s regionálními výrobky, stánky z ukázkami tradičních řemesel, ochutnávky vín, ochutnávky a prodej grilovaných krůtích specialit. Po celý den probíhá zajímavý program, ve kterém můžete vidět např. šermířské vystoupení, loutkové pohádky pro děti a na závěr nechybí ani příjezd Svatého Martina na bílém koni. Pro děti jsou tradičně připraveny tvůrčí dílny, hry a soutěže.